Witamy na stronie Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej KomuKulturka.

Instruktorzy

ANNA HARACZ
image002.jpg

Tancerka, choreograf, współzałożycielka i kierownik artystyczny założonego w 1998 roku, teatru KINO VARIATINO. Z Teatrem Muzyki i Tańca Kino Variatino realizuje własne choreografie prezentowane na trójmiejskiej scenie offowej, oraz na festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce oraz zagranicą. Jest absolwentką Państwowego Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu ze specjalizacją- taniec- oraz absolwentką rocznego studium pantomimy prowadzonego przez Marka Oleksego. Jest uznanym pedagogiem tańca współczesnego, oraz certyfikowanym nauczycielem hatha-jogi. Regularnie prowadziła warsztaty z Olgą Szwajgier - wybitną śpiewaczką, która stworzyła swoją własną metodę pracy z głosem. Dzięki tej współpracy, poszerzonej o wiedzę hatha jogi powstał autorski program pracy z ciałem i głosem oparty na wschodnim podejściu do energetyki ciała. Anna Haracz jest uznanym pedagogiem tańca współczesnego, improwizacji tanecznej oraz pracy z głosem i muzyką na żywo. Od lat realizuje również swój autorski program terapii poprzez improwizację taneczną. Zajmuje się również edukacją przyszłych instruktorów terapii zajęciowej w dziedzinie terapii tańcem. Jest prezesem Stowarzyszenia KOKO PELI, którego głównym zadaniem jest promowanie i organizowanie zdarzeń kulturalnych, edukacyjnych i prozdrowotnych. Stowarzyszenia planuje stworzenie na wsi osady kulturalnej promującej sztukę, rzemiosło i duchowość.

JAREK REBELIŃSKI
image005.jpg Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Wiedzy o Teatrze. Skończył kurs doskonalący "Drama w edukacji" organizowany przez ODN w Warszawie we współpracy z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki oraz ASSITEJ oraz "Kurs kwalifikacyjny dla edukatorów dramy" organizowanego przez Polski Ośrodek ASSITEJ. Przez cztery lata był opiekunem terapeutą w Ośrodku Adaptacyjnym dla Młodzieży Niepełnosprawnej. Aktualnie jest Kierownikiem Teatru w Gdańskim Archipelagu Kultury, w którym realizuje autorskie projekty: Teatr Razem, Projekt Drama, Teatr Forum. Wykładowca w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej na wydziale pedagogiki. Organizator Festiwalu Akcept. Były aktor Teatru Znak i Teatru Snów. Założyciel i reżyser Teatru Poza Tym oraz Teatru Pedagogów.

MARTA NOWICKA
image001.jpg Dyplomowana instruktorka tańca orientalnego, studentka Akademii Muzycznej w Łodzi, kierunek choreografia i techniki tańca. Srebrna medalistka Pucharu Świata Bellydance 2011 oraz laureatka II nagrody w konkursie Show belly dance na międzynarodowym festiwalu Euro Raks 2011, mająca za sobą szereg występów w Polsce i USA. Z tańcem, jego klasyczną odmianą, zetknęła się w wieku siedmiu lat. Szkoła podstawowa to okres ćwiczeń pod okiem tancerzy z Polski i Rosji prowadzących Dziecięcy Teatr Tańca, z którym debiutowała na deskach Państwowej Opery Bałtyckiej. Potem przyszedł czas współpracy z zespołem rewiowym Vertigo, szkołami tańca oraz Teatrem Tańca Uniwersytetu Gdańskiego, głównie przy realizacji spektaklu 'One są' wystawionego z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca 8.05.2006, w gdańskim Teatrze Miniatura . Taniec orientalny poznała dzięki wybitnej polskiej tancerce Saidzie. Następnie doskonaliła się u takich nauczycieli jak: Saida i Yammil Hannum (Argentyna), Belabina (Niemcy), Margerita Granda (Włochy),  Khaled Mahmoud (Egipt), Orit Maftsir (Izrael), Nefise (Turcja), Eugenia Kopteva, Marina Oganyan (Rosja) czy Zaza Hassan (Francja).  Część studiów spędziła w Turcji, gdzie uczyła się tańca na Wydziale Sportu Uniwersytetu Hecettepe w Ankarze. Obecnie prowadzi też zespół tańca orientalnego Saffanah"

ANNA KWIDZIŃSKA
image003.jpg Graniem na instrumentach etnicznych i tańcem afrykańskim zajmuje się ponad sześć lat. Współpracuje z trójmiejskimi środowiskami bębniarskimi, kuglarskimi i nie tylko ,organizując parady, pokazy i występy. Prowadzi dwie grupy bębniarskie, ma na koncie liczne występy (Woodstok- duża scena), prowadzenie warsztatów dla 340 osobowych grup. Najważniejsze w grze na bębnach jest dla niej poznanie głębi rytmu oraz dobra zabawa. Obecnie jest studentką czwartego roku inżynierii materiałowej na Politechnice Gdańskiej.

BARBARA PIÓRKOWSKA
image004.jpg Poetka, krytyczka literacka, performerka w show teatralno-poetyckich, polonistka z doświadczeniem dziennikarskim ("Gazeta Wyborcza" w Gdańsku) i warsztatowym (Pałac Młodzieży w Gdańsku, Festiwal Rozwoju Kobiet Progressteron), logosprogram.bloog.pl Autorka książki "Szklanka na pająki" To powieść o Gdańsku, w której nie ma ani jednego Niemca. Bohaterka jest malarka Aleksandra, która opisuje świat takim, jak go widzi - przez poezję i barwę. W latach osiemdziesiątych mieszka w bloku z Lechem Wałęsą, chodzi z jego dziećmi do podstawówki, choruje, maluje, dojrzewa w czasach przemian politycznych. Ale trochę to nieważne; najważniejsza jest podróż wewnętrzna Aleksandry - od samotnej dziewczynki do dorosłej kobiety z ustalona tożsamością. W rozwoju bohaterce towarzysza postaci metafizyczne - niezdarny Julek oraz tajemniczy S. Maca, przygadują, namawiają do dobrego i złego, a Julek nawet wymiotuje kolorami. Wszystko, co tu się zdarza, ma sens, ale można go odkryć dopiero z pewnej perspektywy, która tworzą ukraińskie korzenie rodziny Aleksandry.

ALINA SOSNOWSKA
alina_s.jpg Absolwentka ASP w Gdańsku, wydział architektury wnętrz (dyplom z wyróżnieniem), aneks z malarstwa. Wykorzystuje nabyte umiejętności na wielu płaszczyznach działania twórczego. W projektach architektury, formach przestrzennych, w zdobnictwie sakralnym, scenografii, grafice, malarstwie, rzeźbie stara się wychodzić poza utarte schematy. Zwraca uwagę, że jako instruktorce warsztatów plastycznych dla dzieci i jako matce trzech córek sprawia jej ogromną frajdę obserwowanie, jak to czego się nauczyła, może wykorzystać w zabawach plastycznych z nimi i widzieć, jaki to ma ogromny wpływ na ich późniejszy rozwój.

Elwira Twardowska
elwira_t.jpg Animatorka kultury; wieloletni dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. Swoją działalność na rzecz kultury rozpoczęła w 1981 roku. W 1991 roku założyła klub "Plama", którego celem była promocja młodych artystów. Za swoją pracę na rzecz Gdańska i jego mieszkańców, została uhonorowana licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. Medalem Millenium Gdańska (1997), Nagrodą Kulturalną Miasta Gdańska (1997), Nagrodą Fundacji Polcul (Australia 2002), Nagrodą Prezydenta RP "Piękniejsza Polska" (2004). Elwira Twardowska uzyskała w 2008 r. nominację do plebiscytu "Skrzydła Trójmiasta" w kategorii "Osobowość Trójmiasta". W tym roku otrzymała Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Wioletta Ulatowska
wioletta_u.jpg Absolwentka PWSSP (aktualnie Akademia Sztuk Pięknych) w Gdańsku; instruktorka zajęć ceramiki i rzeźby w Młodzieżowym Klubie Twórczym "Plama" w Gdańsku; autorka programu dla dzieci w wieku 1,5 - 5 lat w Klubiku Malucha i Ognisku Przedszkolnym "Skrawek Nieba" w Katolickim Towarzystwie Edukacyjnym w Kowalach; uczestniczka plenerów i wystaw, wyróżniona w Gdańsku, Warszawie, Mino (w Japonii).