Witamy na stronie Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej KomuKulturka.

Orszak Kolędników

Pomysł stworzenia Orszaku Kolędników powstał jako ekwiwalent niepowstałej Parady Królewskiej; jako propozycja teatralnego i społecznościowego przeżycia świąt Bożego Narodzenia; wykorzystania okresu Bożego Narodzenia do wspólnego działania mieszkańców gminy Kolbudy; niezależnie od wieku, płci, wykształcenia. Był pretekstem do twórczych przygotowań podczas warsztatów artystycznych, w końcu do wspólnej zabawy, świętowania, rekonstruowania i podtrzymywania tradycji. Zajęcia warsztatowe stały się okazją do wspólnej pracy członków grupy teatralnej Stowarzyszenia KomuKulturka z innymi mieszkańcami gminy - głównie dziećmi i młodzieżą
Zgodnie z założeniami projektu w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej w Pręgowie - zorganizowane zostały warsztaty artystyczne, w których udział wzięło 48 osób. Prowadzili je Wioletta Ulatowska i Alina Sosnowska (plastyczne) oraz Elwira Twardowska i Jarosław Rebeliński (teatralne). W ramach zajęć powstał spektakl teatralny nawiązujący do tradycji chodzenia z kolędą. Wykonane zostały również niezbędne rekwizyty i elementy strojów dla kolędników. Kolędnicy spotkali się z publicznością na placach przykościelnych w Kolbudach i Pręgowie - miejscowościach, z których rekrutowali się uczestnicy warsztatów - po wieczornych mszach świętych 30 grudnia 2012r.
Realizację projektu wsparło 17 wolontariuszy, głównie członków Szkolnego Klubu Wolontariusza "Nadzieja" działającego przy ZKPiG w Kolbudach.
Projekt sfinansowany został ze środków gminy Kolbudy. Koordynacja - Anita Wawryk.

Zdjęcia w Galerii!

awa